• 2019/2020

• ŚNIADANIE DAJE MOC

Zespół Szkół w Rytlu realizuje cele prozdrowotne jako Szkoła Promująca Zdrowie, dlatego też nauczyciele klas  0-3  w ramach programu Śniadanie Daje Moc przygotowali wspólnie z uczniami zdrowe śniadanie. Dzięki takim działaniom dzieci poszerzają swoją wiedzę na temat zdrowego żywienia oraz wzmacniają prawidłowe nawyki żywieniowe. Na wstępie omówione zostały zasady higieny, 12 zasad zdrowego odżywiania oraz piramida żywienia. Również rodzice wybierając zdrowe, pełnowartościowe produkty przyczynili się do uświadomienia dzieciom, że ważny jest wybór właściwych produktów. Uczniowie dowiedzieli się również dlaczego zjadanie zdrowego śniadania jest dla nich tak ważne. Wspólne przygotowywanie przez dzieci posiłku było dla nich nie tylko nauką, ale również świetną zabawą. Dla niektórych z nich była to możliwość poznania nowych składników, smaków. Na koniec wspólnie z wychowawcą uczniowie spożywali zdrowy posiłek w miłej atmosferze. To był bardzo ciekawy dzień!

Koordynator Karolina Wons

MAŁY OLIMPIJCZYK

21 października reprezentanci klas I - III pod opieką pani Jolanty Bobińskiej wzięli udział w Rejonowych Zawodach Sportowych "Mały Olimpijczyk" organizowanych przez SP 1 w Czersku. Uczniowie wykonywali szereg zadań ogólnosprawnościowych. Oprócz wspaniałej zabawy i miłej atmosfery była też sportowa rywalizacja. Kilku reprezentanów wróciło z medalami:

I m. w kategorii dziewcząt klas I - Marianna Kobierowska,

I m. w kategorii chłopców klas I - Olaf Wiecki,

III m. w kategorii dziewcząt klas II - Aurelia Kołodziej.

ZDROWIE NA TALERZU

WARZYWA - PROJEKT EDUKACYJNY

KUKIEŁKI Z WARZYW

Co można zrobić jesienią, gdy za oknem pada deszcz? Na przykład "Kukiełki z warzyw". Pozdrawiamy – Średniaki.

SPACER JESIENNY

Korzystając ze sprzyjającej aury Przedszkolaki często spacerują. W tym czasie zwracają uwagę na zmiany zachodzące w przyrodzie w okresie jesiennym, a po spotkaniu z Policjantami utrwalają zasady bezpiecznego poruszania się jako piesi. Dzieciom z najmłodszej grupy zadanie ułatwia Wąż Stefan.

SAŁATKA OWOCOWA W PRZEDSKZOLU

01.10.19 Starszaki

Chcesz być zdrowy jedz owoce,

Bo owoce dobra rzecz.

Jeśli będziesz jadł codziennie

Dobre zdrowie będziesz mieć.

Jabłka, gruszki, czy banana

Zjadaj sobie codzień z rana,

Do obiadu soczki bierz, by do nauki siły mieć

SPOTKANIE Z POLICJANTEM W PRZEDSZKOLU

30 września dzieci z Przedszkola Samorządowego w Rytlu spotkały się z funkcjonariuszami Policji. Goście opowiedzieli o swojej pracy oraz o obowiązkowym wyposażeniu munduru.
          Omówili również zasady bezpiecznego poruszania sie w ruchu drogowym oraz przećwiczyli z dziećmi bezpieczne przechodzenie przez ulicę. Dziękujemy Mundurowym za spotkanie.

WIZYTA POLICJANTA W SZKOLE

30 września 2019r. nasi najmłodsi mieli okazję porozmawiać z panami policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Uczniowie przypomnieli sobie również numery alarmowe oraz jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Dzieci przeprowadziły krótki wywiad z Panem Markiem Jasnochem. Podczas pogadanki dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali wiele pytań. Następnie pan Marcin Jagodziński przypomniał o konieczności noszenia elementów odblaskowych po zmroku  i wręczył uczniom opaski odblaskowe. Na zakończenie uczniowie wręczyli podziękowania upamiętniające miłe spotkanie.

WYCIECZKA ROWEROWA

Dnia 19.09.2019 r. uczniowie kl. VIII b uczestniczyli w wycieczce rowerowej. Trasa wiodla ścieżką rowerową z Rytla do Czerska i z powrotem. Przed wyjazdem uczniowie wzięli udział w pogadance profilaktyczno-edukacyjnej, ktorą przeprowadził funkcjonariusz policji st.asp. Wojciech Kroplewski. Policjant przekazał opiekunom i uczniom opaski odblaskowe i kamizelki. Przemierzając scieżką przyrodniczo-leśną uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w żywej lekcji przyrody. Uwieńczeniem była wizyta w Izbie Leśnej przy Leśnictwie Czersk. Z uwagi na kończący szkołę podstawową cykl edukacyjny wycieczkę rozszerzono o cele wynikające z Programu Doradztwa Zawodowego. Dlatego uczestnicy mogli zapoznać się z pracą leśnika, kucharza, czy kelnera. Do Rytla wszyscy wrócili zdrowi.