• OZOBOTY

• W czerwcu 2023r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zajęciach z robotyki. Dzieci miały okazję bezpośrednio zapoznać się z „Ozobotami” czyli robotami typu line follower do nauki programowania komputerowego. Uczniowie poznali komendy i sposoby ich zapisywania. Następnie samodzielnie zaprojektowali trasę Ozobota, co sprawiło im wiele radości i satysfakcji z własnej pracy. Dzieci początkowo tworzyły trasę na papierze, a następnie za pomocą drewnianych puzzli posiadających gotowe elementy trasy ozobota. Posłużyły się też Puzzlami AR, wykorzystującymi Rozszerzoną Rzeczywistość, którą dzieci mogły zobaczyć w ekranie tabletów.

Takie zajęcia zdecydowanie rozwijają myślenie logiczne potrzebne przy programowaniu komputerowym. Mamy nadzieję, że te twórcze zajęcia rozbudzą w uczniach nowe zainteresowania i pasje.