• REKRUTACJA 2024/2025

• LISTA DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH DO PRZEDSZKOLI

19.03.2024 r. odbyło się posiedzenie komisji rekrutacyjnej, która dokonała weryfikacji wniosków, przydzielając punkty zgodnie z regulaminem określającym zasady i kryteria naboru dzieci do przedszkoli oraz zarządzeniem nr 1327/24 Burmistrza Czerska z dnia 22 stycznia 2024 r. w sprawie określenia kryteriów oraz punktów za poszczególne kryteria rekrutacji do publicznych przedszkoli w gminie Czersk na rok szkolny 2024/2025.

Wyniki postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów zostały wywieszone w gablocie w odpowiednich placówkach.

Rodzice dzieci, które nie zakwalifikowały się do Przedszkola Samorządowego w Rytlu mogą ubiegać się o miejsce w Punkcie Przedszkolnym w Gutowcu, składając pisemne oświadczenie.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Czerska nr 1327/24, rodzic kandydata zakwalifikowanego do przedszkola  jest zobowiązany do potwierdzenia woli w postaci pisemnego oświadczenia do dnia 5 kwietnia 2024 r. W przeciwnym przypadku kandydat zostanie skreślony z listy kandydatów zakwalifikowanych do danego oddziału.

Zamieszczone poniżej potwierdzenie woli proszę dostarczyć do sekretariatu szkoły lub przedszkola do 5 kwietnia 2024r.

POTWIERDZENIE_WOLI(1).docx

UWAGA

W potwierdzeniu woli , w wykropkowanym miejscu proszę wpisać np. do Przedszkola w Rytlu, do Punktu Przedszkolnego w Gutowcu, do Świetlicy Przedszkolnej w Zapędowie, do Oddziału Przedszkolnego w Krzyżu.

Dyrektor Zespołu Szkół w Rytlu

Maria Galińska

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Od 1.03.2024r. do 15.03.2024 r. można składać deklaracje o kontynuowaniu oraz wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola w Rytlu, Gutowcu, Krzyżu oraz oddziału przedszkolnego w szkole wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów rekrutacyjnych.

Opublikowanie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych nastąpi 25.03.2024 r.

Rodzice dzieci, które uczęszczają już do przedszkola składają tylko deklarację o kontynuacji, natomiast rodzice dzieci, które po raz pierwszy będą zapisane do naszego przedszkola są zobowiązani złożyć wniosek o przyjęcie z załącznikami np. o zatrudnieniu, wielodzietności lub samotnym wychowywaniu dziecka.

Szkoła Rytel:

1327zarzadzenie.pdf

Zarzadzenie_dyrektora_-_Regulamin_rekrutacji.doc

„Szanowni Państwo,

W związku z obowiązkiem informacyjnym RODO art. 13 rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych związanej przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (OJ L 119, 4.5.2016, p. 1–88) informujemy, że realizacja celów publicznych, które naszą placówkę z Państwem łączą lub łączyły wymaga przetwarzania Państwa danych osobowych. Bez przetworzenia Państwa danych osobowych realizacja obowiązków lub innych zadań szkoły nie była by możliwa. Aby zapewnić Państwu kontrolę nad sposobem wykorzystania Państwa danych osobowych przekazujemy następujące informacje:

Administratorem Państwa danych osobowych jest Zespół Szkół w Rytlu kontakt e-mail: zsrytel@o2.pl; Administrator przetwarza tylko takie dane jakie są mu niezbędne w procesie realizacji obowiązków szkoły, zwykle są to takie dane jakie Państwo szkole przekazaliście lub pozyskane z organu samorządowego na podstawie przepisów o obowiązku szkolnym, a więc na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e RODO. Dane Państwa będą przechowywane tak długo jak długo będzie to konieczne do wykonania wszystkich obowiązków wynikających z przepisów oraz ewentualnych Państwa zgód, w tym tych określonych w przepisach prawa, jeśli zajdzie taka konieczność. Następnie dane będą przechowywane w celach kontaktowych, udzielenia dostępu do elektronicznych narzędzi dla rodziców tudzież obsługi kont i zamówień subskrypcji założonych na stronie szkoły o ile wyrazili Państwo na to zgodę, a także w związku ze współpracą handlową ze szkołą jeśli jesteście lub byliście Państwo reprezentantem lub osobą będącą dla szkoły kontrahentem.

Jeśli pomimo przekazania nam danych nie mieliśmy żadnej relacji, Państwa dane mogą być przechowywane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO, w celach archiwalnych.

Zespół Szkół w Rytlu  gwarantuje każdej osobie, której dane przetwarza prawo dostępu do danych jej dotyczących, ich sprostowania, usunięcia lub żądania ograniczenia ich przetwarzania. Osoba taka może też skorzystać z prawa sprzeciwu, prawa do przeniesienia danych, które będą miały postać elektroniczną oraz prawa do wniesienia skargi do organu nadzorczego. „

Maria Galińska