PODZIĘKOWANIE
Dzień sportu - fotogaleria
- 62
DZIEŃ SPORTU
17.06.2024 r. (PONIEDZIAŁEK) w godzinach 8.15 – 12.15 odbędzie Dzień Sportu w naszej szkole
8.15 – zbiórka i apel na boisku szkolnym
9.00 – 12.00 Konkurencje sportowe i inne atrakcje na stadionie
12.15 – zakończenie Dnia Sportu i odbiór dzieci na boisku szkolnym
W tym dniu nie będą się odbywały zajęcia dydaktyczne.
Świetlica szkolna pracować będzie w normalnych godzinach, czyli od 6.45 do 16.00.
Na dzień sportu ubieramy się na sportowo i zabieramy dobry humor:)
Zmieniony plan autobusów szkolnych znajduje się poniżej:
Jem zdrowo, kolorowo
- 9
"Chcesz być zdrowy jedz owoce, bo owoce dobra rzecz. Jeśli będziesz jadł codziennie, dobre zdrowie będziesz mieć. Jabłko, gruszkę czy banana zjadaj sobie co dzień z rana. Do obiadu soczki bierz, by do nauki siły mieć. A gdy będziesz trochę chora, to cytrynkę zjedz z wieczora. Jedz owoce więc codziennie i pamiętaj by je myć żeby długo, zdrowo żyć." Zgodnie z tym wierszykiem, samorząd uczniowski postanowił zadbać o zdrowie swoich rówieśników i rozdawal wszystkich uczniom owoce i warzywa. Patrząc po zadowolonych minach, można stwierdzić, że ta akcja wszystkim się spodobało. W końcu wyjdzie nam to na zdrowie!
Sukces naszych uczniów!
- 1
Sukces naszych uczniów!
W Gminnym Konkursie Języka Angielskiego „Master of English” w Łęgu nasi uczniowie wykazali się wysokim poziomem umiejętności językowych uzyskując I i III miejsce! Najpierw uczestnicy rozwiązywali test, a następnie najlepsi zmierzyli się z wypowiedzią ustną.
Jakub Landowski kl. VIII– I miejsce
Amelia Glazer kl. VIII – III miejsce
Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
DYŻUR WAKACYJNY W PRZEDSZKOLU
Zgodnie z zarządzeniem nr 19/24 Burmistrza Czerska z dnia 6 czerwca 2024 r. w Przedszkolu Samorządowym w Rytlu zostanie utworzony oddział w okresie wakacyjnym do 31 lipca 2024 r. dla dzieci, które uczęszczają do przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2023/2024.
Z dyżuru wakacyjnego mogą korzystać dzieci, których obydwoje rodzice lub rodzic samotnie
wychowujący dziecko pracuje i nie mogą zapewnić opieki nad swoim dzieckiem.Dzieci uczęszczające do przedszkola/oddziału przedszkolnego na dyżur wakacyjny można zapisywać
od 10 czerwca 2024 r. do 14 czerwca 2024 r. wypełniając kartę zapisu dziecka oraz oświadczenie o pozostawaniu w zatrudnieniu.Szczegóły zostały opisane w załączonym zarządzeniu.
Oswiadczenie_o_pozostawaniu_w_zatrudnieniu_Czersk_2024_(1).docx
SPRZEDAŻ CIASTA
Szkolne Koło Caritas ogłasza sprzedaż ciasta i slodyczy w dniach 6 - 7 czerwca. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rehabilitację naszej koleżanki Laury.
Wszytkich zachęcamy do zakupu.
WYCIECZKA DO WARSZAWY
- 16
W dniach 27 – 28 maja 2024 r. klasy szóste odwiedziły Warszawę. Plan wycieczki był bogaty i udało się go zrealizować: Stadion Narodowy, Muzeum Powstania Warszawskiego, objazd centrum, Złote Tarasy, przejazd metrem, zwiedzanie Starego Miasta, Zamek Królewski, Krakowskie Przedmieście, Pomnik Nieznanego Żołnierza, Ogród Saski, Pałac Kultury i Nauki – taras widokowy na 30 piętrze i Łazienki Królewskie.
Pogoda dopisała, a na twarzach uczestników gościł uśmiech i chyba wszyscy byli zadowoleni. Jedni z satysfakcją oglądali Stadion Narodowy, szatnie zawodników, loże VIP-ów, czy centrum prasowe, inni zachwycali się komnatami królewskimi na Zamku, oglądali obrazy Matejki, czy Canaletta, znane z kart podręczników, rozpoznawali władców i wydarzenia z historii Polski. Jeszcze inni przeżywali dramat powstania warszawskiego oglądając zdjęcia, eksponaty, filmy i śledząc losy uczestników tego wydarzenia, poszukując kolejnych kart z powstańczego kalendarza. Emocje, choć zupełnie inne, wzbudził też wjazd na 30 piętro PNiK i rozległy widok Warszawy, wieżowców, lądujących na Okęciu samolotów. Mimo żaru lejącego się z nieba udała się również wędrówka po Krakowskim Przedmieściu, ulicach i placach stolicy, które znamy z relacji telewizyjnych. Przewodnik opowiadał o różnych wydarzeniach związanych z odwiedzanymi miejscami. Na koniec jeszcze czekał nas przyjemny, bo w cieniu pięknych drzew spacer po parku w Królewskich Łazienkach.
Podróż powrotna przebiegła prawie bez kłopotu i wszyscy mogli się wygodnie wyspać w swoich łóżkach. A do Warszawy pewnie znowu powrócą.
Mistrzowie ortografii i mistrzowie matematyki Gminy Czersk
- 4
Już po raz kolejny w Zespole Szkół w Rytlu odbyły się gminne konkursy - ortograficzny i matematyczny dla uczniów klas III szkoły podstawowej.
W konkursie ortograficznym brało udział 13 uczestników. Mistrzem ortografii została Nikola Wojdan - SP Rytel; II miejsce zajęli: Maria Damrat – SP nr 1 Czersk i Karol Sawicki – SP nr 2 Czersk; III miejsce zajęli: Zuzanna Szmaglińska – SP nr 2 Czersk, Wiktoria Gregus – SP nr 2, Kacper Pik – SP Rytel, Kajetan Landmesser – SP Gotelp.
W konkursie matematycznym uczestniczyło 14 uczniów klas III.
I miejsce zajął Franciszek Skajewski - SP Rytel, II miejsce - Bruno Gałecki - SP Rytel. III miejsce zajęli: Karol Sawicki - SP nr 2 w Czersku i Kornelia Oksentowicz - SP nr 1 Czersk.
Uczniów przygotowywały panie – Celina Kliczkowska, Wioleta Pora, Karolina Zatorska, Katarzyna Klaman, Joanna Stopa, Małgorzata Kowalska, Marta Kordys, Maria Adamczyk, Marta Węsierska, Bożena Kitowska, Lucyna Zabrocka.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Finały o Puchar Tymbarku
- 5
Wtorek, środę i czwartek spędziliśmy w Gdańsku na finałowych turniejach o Puchar Tymbarku. Nasza szkoła reprezentowała powiat chojnicki w aż 5 kategoriach: U8 dziewcząt i chłopców, U10 dziewcząt i chłopców oraz U12 chłopców.
Duży niedosyt pozostaje w kategorii chłopców, gdzie w dwóch kategoriach, pomimo tylko jednej porażki w grupie nie udało się awansować do ćwierćfinałów przez gorszy stosunek bramek. Pochwalić natomiast należy zawodników za godne reprezentowanie naszej szkoły na tle najlepszych z całego województwa.
W kategorii dziewcząt w środę i czwartek graliśmy na turniejach do samego końca. Najpierw w środę po pewnym wygraniu grupy i meczu ćwiercfinałowego w kategorii U10, toczymy emocjonujący bój w półfinale ze szkołą z Miastka wygrywając 6:5. W finale niestety musieliśmy uznać wyższość szkoły z Gdańska przegrywając 2:3. Tym sposobem odnosimy największy sukces sportowy ostatnich lat w naszej szkole.
Kolejnego dnia zmotywowane sukcesem starszych koleżanek dziewczynki w kategorii U8 zagrały wzorowy turniej. Zajęły I miejsce w województwie wygrywając wszystkie mecze, w których zdobyły 50 bramek i straciły tylko 2. Tytuł królowej strzelczyń wywalczyła Blanka Karnowska zdobywając 28 bramek.
Naszą szkołę reprezentowali:
U8 dziewczęta
1. Laura Rumińska
2. Maja Grzywacz
3. Hanna Głąb
4. Pola Karnowska
5. Blanka Karnowska
6. Rozalia Zaremba
7. Sandra Kloskowska
U10 dziewczęta
1. Klementyna Ryduchowska
2. Wiktoria Jażdżewska
3. Amelia Drewek Kobyłka
4. Olga Wiecka
5. Klaudia Cwiklinska
6. Patrycja Byczkowska
7. Antonina Gierszewska
8. Maria Lorbiecka
U8 chłopcy
1. Kamil Krzemieniecki
2. Roman Konkolewski
3. Nataniel Domeracki
4. Sebastian Galiński
5. Hubert Ryduchowski
6. Wojciech Suchacki
7. Jerzy Gierszewski
8. Julian Skajewski
9. Tymon Gałecki
10. Jan Narloch
U10 chłopcy
1. Kacper Pik
2. Mikołaj Krzemieniecki
3. Franciszek Skajewski
4. Igor Borucki
5. Damian Hervert
6. Tymoteusz Domeracki
7. Konrad Ryduchowski
8. Fabian Jankowski
9. Bruno Gałecki
10. Igor Stolarski
U12 chłopcy
1. Konrad Pstrąg
2. Julian Paszek
3. Mateusz Helta
4. Patryk Narloch
5. Bartosz Leper
6. Olaf Wiecki
7. Szymon Cwiklinski
8. Jan Suchacki
9. Karol Grzelak
10. Kacper Skwierawski
Dzień różnorodności biologicznej
- 13
Dnia 22 maja uczniowie naszych klas szóstych wzięli udział w pikniku ekologicznym, który odbył się w Parku Borowiackim w Czersku. Głównym organizatorem tej proekologicznej imprezy terenowej była Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku. Współorganizatorami było: Nadleśnictwo Czersk oraz Nadleśnictwo Woziwoda, PN ,,Bory Tucholskie’’, Tucholski, Wdecki oraz Zaborski Park Krajobrazowy. W programie były gry i zabawy przyrodnicze, zabawy sportowe oraz różne przyrodnicze ciekawostki przygotowane przez współorganizatorów.
Uczniowie chętnie brali udział we wszystkich konkurencjach, uczyli się współpracy w grupie oraz kształtowali odpowiedzialność za siebie i innych. Bardzo dziękujemy za zaproszenie, słodki poczęstunek oraz upominek dla całej naszej szkoły.
Opiekunami byli: pani Marzena Majer, pani Natalia Osowicka oraz pan Janusz Kitowski.
https://drive.google.com/drive/folders/1W4XmPqlR2tetaCMDY1g3eYAfwnW7tnsw
https://drive.google.com/file/d/1W9-Rvk8lTcQ8nnD0Q2LDse0_sgK8jHFk/view?usp=drive_link
Ratownik medyczny gościem naszej szkoły
- 22
LAUREATKA KONKURSU OGÓLNOPOLSKIEGO
17 maja 2024 roku uczennica klasy 1b Oliwia Elak, została zaproszona na uroczyste rozdanie nagród do Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu. Spośród 497 prac, które napłynęły z 35 placówek oświatowych to właśnie praca Oliwki została wyróżniona w XXXII Ogólnopolskim Konkursie „Bory Tucholskie w oczach dziecka”. Każda kategoria wiekowa była oddzielnie oceniana w poszczególnych technikach: malarstwo, rysunek, techniki różne. Oliwia wykonała swoją pracę techniką rysunku pod opieką pani Karoliny Wons.
Cieszymy się z sukcesu Oliwki i życzymy jej wielu kolejnych!!!
Gminny Konkurs "Rozumiem, co czytam"
- 20
W piątek, 17 maja 2024 r., w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Rytlu odbył się Gminny Konkurs : „Rozumiem, co czytam”. Wzięli w nim udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Czersku, Szkoły Podstawowej w Łęgu i Szkoły Podstawowej w Rytlu. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności polonistycznych.
Po wnikliwej analizie prac komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Tytuł MISTRZA CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM uzyskała Weronika Kozyra ze Szkoły Podstawowej w Rytlu. Miejsce II zajęła Agata Galikowska, a miejsce III – Amelia Glazer ze Szkoły Podstawowej w Rytlu. Na IV pozycji uplasowały się Maja Matuszak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Czersku oraz Amelia Szyfelbein ze Szkoły Podstawowej w Łęgu, a na V – Agata Zygmunt ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Czersku.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy przygotowującym ich do konkursu nauczycielom.
Egzaminy ósmoklasistów
- 16
W dniach 14-16 maja 25 uczniów klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Rytlu pisało egzaminy ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Przed każdą ich częścią, od chwili przybycia do szkoły, mogli liczyć na serdeczność i wsparcie nauczycieli, którzy dodawali im otuchy. W czasie pisania testów panowała spokojna, pełna skupienia atmosfera. Uczniowie efektywnie wykorzystali czas z arkuszami oraz swoje możliwości i z uśmiechem zadowolenia opuszczali sale egzaminacyjne. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Zebranie z rodzicami
Do 20 maja zostaną wystawione proponowane oceny końcoworoczne
ZEBRANIE Z RODZICAMI
odbędzie się
21.05.2024 r.(wtorek) o godzinie 16.00
- poinformowanie rodziców o przewidywanych ocenach końcoworocznych ze wszystkich przedmiotów oraz z zachowania,
- zawiadomienie rodziców o przewidywanej ocenie niedostatecznej,
- sprawy organizacyjne w danej klasie.
Wycieczka szkolna klas 5
6 maja klasy V udały się na wycieczkę do Malborka i Garczyna. Zamek w Malborku, uznawany za jeden z najważniejszych zabytków w Polsce, przyciąga uwagę swoją bogatą historią i imponującą architekturą. Jest to największy gotycki zamek na świecie.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Wału Plauena, podziwiając wschodnią panoramę zespołu zamkowego, przechodząc mostem przez Bramę Snycerską i dalej – na Przedzamcze. Imponujący przejazd bramny wprowadził nas zwiedzających na dziedziniec Zamku średniego, czyli do samego centrum władzy państwa zakonnego w Prusach. Po zapoznaniu się z architekturą tej części zamku, a zwłaszcza z bryłami Pałacu Wielkich Mistrzów i skrzydła zachodniego z ukrytym w nim Wielkim Refektarzem, pokonaliśmy kolejny przejazd, by znaleźć się w międzybramiu Zamku Wysokiego. Potem wkroczyliśmy na dziedziniec klasztoru – to znaczy Zamku Wysokiego, w którym niegdyś mieszkał główny konwent krzyżacki w Prusach i na Pomorzu. Dalsza trasa prowadziła nas malowniczymi tarasami wokół bryły Zamku Wysokiego. Wędrówka tarasami pozwala także poznać cmentarz konwentu malborskiego, z eksponowanymi tam płytami nagrobnymi z różnych okresów historycznych, oraz pełen uroku, zaciszny ogród wielkich mistrzów. Finałowa część trasy zamkowej poprowadzona została przez fosy i międzymurza Zamku Wysokiego.
Następnie udaliśmy się do Garczyna na zwiedzanie farmy strusia afrykańskiego. Tam zostaliśmy oprowadzeni po rozległej hodowli tych największych ptaków. Potem przygotowano dla nas jajecznicę z jaja strusiego oraz raczyliśmy się kiełbaskami z ogniska. W dobrych humorach wróciliśmy do domu.
20
XXI POWIATOWY PRZEGLĄD PIOSENKI TURYSTYCZNEJ I EKOLOGICZNEJ RYTEL 2024
- 31
XXI POWIATOWY PRZEGLĄD PIOSENKI TURYSTYCZNEJ I EKOLOGICZNEJ RYTEL 2024
24 kwietnia nasze uczennice oraz przedszkolaki z Przedszkola w Rytlu wzięli udział w XXI Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Ekologicznej Rytel 2024 organizowanym przez GCK w Czersku - Dom Kultury w Rytlu. Udało się zdobyć nie jedno podium, otrzymać zasłużone medale i nagrody.
I tak w kategorii przedszkola (zespoły) 1 miejsce zdobył zespół z zerówki w składzie: Natalia Dąbrowska, Lena Kłodzińska, Kamil Krzemieniecki pod opieką Pani Ilony Grzonki, 2 miejsce zajęły „Rybki” pod opieką Pani Cecylii Bucholc oraz wyróżnienie otrzymały „Pszczółki” pod opieką Pani Adrianny Galikowskiej.
W kategorii klasy 1-3 szkoły podstawowej (soliści) 2 miejsce zajęła Laura Rumińska, wyróżnienie otrzymała Maja Grzywacz oraz dyplom za udział otrzymały: Zuzanna Pawlak, Oliwia Elak, Weronika Buszczak i Hanna Głąb.
Uczennice przygotowywały się do konkursu pod opieką Pani Ewy Konopka i Pani Karoliny Wons.
W kategorii klasy 4-6 szkoły podstawowej (soliści) 2 miejsce zajęła Marianna Kobierowska oraz dyplom za udział otrzymały: Lena Drewczynska i Kornelia Warsinska (obie dziewczynki wzięły udział w konkursie z ramienia Domu Kultury w Rytlu pod kierownictwem Pana Wiesława Galikowskiego).
Dyplom za udział w kategorii klasy 4-6 szkoły podstawowej (zespoły) zajęły „Kolorowe Krajki” (Dominika Łepkowska, Blanka Lorbiecka, Blanka Kroplewska, Emilia Kapłanowska, Marta Schulz, Oliwia Domeradzka, Antonina Pietrzak, Małgorzata Libera) oraz „Muzyczne dziewczyny” (Nikola Drewek, Pola Borucka, Dorota Parszyk, Zuzanna Jakubek, Amelia Kocińska, Olga Modrzejewska, Suzanna Sobień, Wiktoria Kołatka).
W kategorii klasy 7-8 szkoły podstawowej 2 miejsce zajęła Laura Mrozek-Gliszczyńska oraz wyróżnienie otrzymał zespół „Always Happy” reprezentowanym przez Aleksandrę Gwizdała oraz Darię Malakhova.
Solistki i zespoły z klas 4-8 szkoły podstawowej przygotowywała Pani Klaudia Bucholc.
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów :)
Sukces naszych uczniów!
- 7
W Gminnym Konkursie Poezji i Piosenek Anglojęzycznych „Songs and Poetry for Kids” w Łęgu nasze uczennice pięknie zaśpiewały angielskie piosenki uzyskując I i II miejsce!
Julia Sobień kl. Ib – I miejsce
Lena Kujawska kl. Ia – II miejsce
Cieszymy się z sukcesów naszych uczennic. Pokonały tremę, zaprezentowały się na scenie jak prawdziwe artystki. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
Finalistka Ligi Matematycznej w Słupsku
Sukces Oliwii z VI a
Oliwia Cieminska z kl. VI a została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Ligi Matematycznej im. Zdzisława Matulskiego organizowanego przez Instytut Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku.O sukces nie było łatwo. Do pierwszego etapu konkursu przystąpiło 724 uczniów, natomiast do półfinału zakwalifikowało się 3 uczniów naszej szkoły: Blanka Lorbiecka, Szymon Cwiklinski oraz Oliwia Cieminska, ale to Oliwia zdobyła odpowiednią ilość punktów, aby 23 kwietnia mierzyć się w finale ligi w Słupsku.
W finale uczestniczyło 79 uczniów klas 4-6, głównie z województwa pomorskiego.
Oliwii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie