Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Karolina Wons: Album fotograficzny.
Karolina Wons: Album fotograficzny
WYJAZD UCZNIÓW KLAS VI NA OBÓZ SPORTOWY "SPORTOWA ENERGIA NA ZIMĘ"
Uczniowie klas VI z naszej szkoły zostali zaproszeni przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej do Pucka. Obóz odbywał się w dniach od 12 do 15 grudnia, uczestniczyło w nim 39 uczniów.
W programie były liczne treningi z trenerami Trefla oraz Mini Turnieje. Dodatkowo organizatorzy przygotowali dla uczniów zwiedzanie Pucka z przewodnikiem, wizytę w Muzeum Ziemi Puckiej oraz zwiedzanie Huty Szkła.
W wolnym czasie odbywały się spacery nad morzem, wspólne gry i zabawy oraz projekcje filmów.
Największą atrakcją dla naszych uczniów był udział w Skills Challenge ,,Mierz Wysoko”, zorganizowanym przez Fundację Marcina Gortata. Uczestnicy pokonywali specjalnie przygotowany tor sprawnościowy łączący w sobie kilka dyscyplin sportu. Z tym wyzwaniem najlepiej poradził sobie uczeń klasy VI b – Wiktor Nieżurawski.
Wszyscy uczestnicy obozu otrzymali upominki, natomiast zwycięZcy puchary oraz złote medale.
Był to pierwszy tego rodzaju obóz dla naszych dzieci, zarówno w oczach opiekunów jak i uczestników, zapisał się jako bardzo udany. Dzieci mimo wysiłku fizycznego i pracy jakie włożyły w treningi, były bardzo zadowolone.
Uczniowie pragną podziękować Fundacji za zaproszenie, serdeczne powitanie oraz niezapomniane wrażenia sportowe.
Kierownikiem obozu był pan Jerzy Jażdżewski, opiekunami były: pani Monika Gornowicz oraz pani Marzena Majer.
APEL PODSUMOWUJĄCY KONKURSY SZKOLNE
Apel podsumowujący konkursy
8 grudnia odbył sie apel, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Podsumowane zostały konkursy: biblioteczny, profilaktyczny, zbiórki makulatury i puszek. Na nagrody i dyplomy zasłużyło wielu uczniów z naszej szkoły. Odbyło się także tradycyjne losowanie dofinansowania do wycieczek.
Natalia Osowicka
MAM TALENT 2017
IV edycja Mam Talent
W piątek 8 grudnia 2017 r. w naszej szkole po raz czwarty odbył się konkurs talentów. Przed publicznością wystąpiło 28 uczestników, którzy prezentowali swoje zdolności i umiejętności. Prowadzącymi konkurs po raz czwarty byli Agata Sękowska i Nikodem Kosiedowski. Wysłuchaliśmy kilka piosenek śpiewanych solo i w duetach, przyglądaliśmy się pokazom tańca towarzyskiego, oglądaliśmy sztuki walki, słuchaliśmy gry na instrumentach i bacznie obserwowaliśmy występy kabaretu. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. dyrektor Maria Galińska, p. Jolanta Twardokus, p. Anna Jażdżewska oraz rzecznik praw ucznia Julia Lica. Komisja wyłoniła zwycięzców przyznała nagrody:
I miejsce Fabian Pestka i Maria Pokrzywinska (taniec towarzyski)
I miejsce Natalia Gierszewska (piosenka „Wszystkiego”)
II miejsce Aleksandra Hinc i Martyna Modrzejewska (piosenka)
II miejsce Julia Łepek i Natalia Gierszewska (piosenka „Bezdroża”)
III miejsce Aleksandra Hinc (piosenka „Zaprowadź”)
III miejsce Martyna Modrzejewska i Aleksandra Kulisiewicz (gra na okulele i piosenka)
Specjalne wyróżnienie i uznanie publiczności otrzymał kabaret Nieidealni.
Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody za udział w konkursie.
Podczas obrad komisji uczniowie wypowiadali się na temat swoich faworytów. Zachęciliśmy także do występów poza konkursem na który zdecydowali się uczniowie z klasy IIa i III b gimnazjum.
Zapraszamy za rok
Natalia Osowicka
Mikołajki w szkole i przedszkolu
Mikołajki w szkole i w przedszkolu
Tradycyjnie 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Wraz ze swym pomocnikiem Mikołaj dotarł do wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników w naszej szkole. Odwiedził także przedszkola w Rytlu i Gutowcu. Zawitał także w szkole w Krzyżu. Obdarował wszystkich smacznymi czekoladkami, a najmłodszych także wspaniałymi zabawkami.
Natalia Osowicka
Andrzejki 2017
Dyskoteki andrzejkowe
W dniach 22 i 23 listopada w szkole odbyły sie dyskoteki andrzejkowe. W środę na sali gimnastycznej bawili się uczniowie klas IV – VI SP, a w czwartek uczniowie klas VII oraz II i III G. Obydwie dyskoteki odbywały się pod czujnym okiem wychowawców. Nad muzyką czuwali Stasiu Wiecki i Seweryn Pozorski oraz Nikodem Kosiedowski.
Natalia Osowicka
Kiermasz świąteczny
Zwracamy się z prośbą o włączenie się do przygotowania
ozdób świątecznych na doroczny kiermasz organizowany przez
Stowarzyszenie "Naszym Dzieciom" i Zespół Szkół w Rytlu
Organizatorzy
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
Stowarzyszenie „Naszym Dzieciom” i Zespół Szkół w Rytlu
serdecznie zapraszają na
kiermasz ozdób świątecznychZapraszamy
na godz. 16 .00
14 grudnia 2017 roku
do naszej szkoły.
Dochód ze sprzedaży zasili konto Stowarzyszenia.
ANDRZEJKI W ZERÓWCE
W dniu 30. 11. 2017 najmłodsze dzieci spotkały się na wspólnej zabawie andrzejkowej. Radosna zabawa przeplatana była słodkościami, wróżbami i licznymi konkursami. Dzieci dowiedziały się co je czeka w najbliższej przyszłości. Miano najlepszej zabawy uzyskał taniec z kapeluszem. Dzieci świetnie bawiły się też w licznych zabawach z balonami. Z zapałem walczyły w konkursie tańca z balonem, gdzie należało zbić balon przeciwnikom, ale zachować własny. Konkurs wygrała para Piotruś z Małgosią z klasy 0 b. Z wielkim zapałem dzieci uczestniczyły w konkursie „Dorysowanka,” w której walczyły wszystkie dzieci podzielone na grupy. Ich zadaniem było narysować postać nie widząc co i gdzie narysował poprzednik z grupy. Prace oceniane były wg. wcześniej ustalonego kryterium – najśmieszniejsza postać. W tym konkursie nagrodę uzyskała grupa w składzie: Nina, Małgosia, Piotr i Aleksander. Wiele emocji towarzyszyło konkursowi przenoszenia słomką chrupek. Walka toczyła się w parach. Słodkie nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy.
Julita Majkowska
ANDRZEJKI - KL. II A, II B, III B SP
Dnia 24 listopada 2017r. klasy drugie wraz z klasą IIIb spotkały się na wspólnej zabawie andrzejkowej. Magicznym biletem wstępu na imprezę był kapelusz wróżki lub czarodzieja. Dzieci nie mogły doczekać się przekroczenia progu sali przygotowanej do zabawy, gdzie zachęcająco brzmiała muzyka przygotowana przez starszych kolegów z gimnazjum. Radosne tańce przeplatały się z andrzejkowymi wróżbami i słodkimi przekąskami. Hitem były ciasteczka z wróżbą, bo okazało się, że wszystkich czeka w przyszłym roku radość i szczęście.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ZERÓWCE
24 listopada obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z zerówki przyniosły tego dnia swoje ulubione pluszaki. Przedstawiały swoje misie, słuchały historii o powstaniu Święta Pluszowego Misia oraz wzięły udział w quizie o niedźwiadkach. Następnie dzieci wyklejały postać misia kolorowymi materiałami i recytowały o nim wierszyki. Wszyscy chętnie wzięli udział w zabawie muzyczno-ruchowej ze swoimi pupilami przy piosence ,,Jadą, jadą misie”i „Gummi miś”. Na koniec wszyscy uczestniczyli w projekcji bajki „Kubuś Puchatek”.
Karolina Wons
APEL Z OKAZJI 99 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
10 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez uczniów klasy III gimnazjum pod opieką P. Małgorzaty Olsińskiej, P. Jolanty Twardokus i P. Romana Formella. Inscenizacja zabrała nas w krótką podróż do przeszłości ukazując I, II, III rozbiór Polski, a także Powstanie Listopadowe i Powstanie Styczniowe. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób Polska zniknęła z mapy Europy.
Drugą częścią apelu był konkurs piosenki patriotycznej. Jury składało się z nauczycieli: dyrektor Marii Galińskiej, wicedyrektor Agnieszki Wieckiej, wicedyrektora Andrzeja Konopki oraz Katarzyny Formella. Każda klasa zaprezentowała wylosowaną przez wychowawcę piosenkę. Po długich obradach jury wytypowało trzy klasy, które najbardziej przypadły im do gustu: III a GIM, II b GIM oraz VII a SP. Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za włożony trud! Było warto!
WĘDRUJĄCE ALE KINO!
Dzięki uprzejmości Ośrodka Kultury, uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na Wędrujące Ale Kino! Inicjatorem oraz organizatorem festiwalu jest Centrum sztuki Dziecka w Poznaniu. Projekt jest wspierany przez Miasto Poznań i współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Uczniowie mieli możliwość obejrzenia różnych filmów, w zależności od grupy wiekowej, na dużym ekranie.
Olimpiada Wiedzy o Laureatach Pokojowej Nagrody Nobla
20.11.2017 rr czworo uczniów naszej szkoły: Aneta Repińska, Julia Lica, Weronika Tyda i Remigiusz Jażdżewski wzięło udział w finale Olimpiady Wiedzy o Laureatach Pokojowej Nagrody Nobla dla klas gimnazjalnych, który odbył się w Ośrodku Kultury w Czersku . Finał Olimpiady przeprowadzony był w formie testu, następnie każdy uczestnik przedstawił prezentację dotyczącą wybranego laureata Pokojowej Nagrody Nobla.
Dwa miejsca na podium należą do naszych uczniów.
Lista laureatów:
- Anna Mollin – Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku
- Aneta Repińska – Zespół Szkół w Rytlu
- Julia Lica – Zespół Szkół w Rytlu
Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Serdecznie gratulujemy laureatom
Konkurs profilaktyczno - plastyczny
Konkurs profilaktyczno – plastyczny
dla uczniów
Zespołu Szkół w RytluCzas trwania od 15.11 – 30.11.2017r.
Grupy wiekowe:
- dla klas II - III gimnazjum - "Fonoholizm w oczach uczniów" – plakat
- dla klas IV - VII szkoły podstawowej - "Jasne i ciemne strony Internetu" - komiks
- dla klas I - III szkoły podstawowej - "Dwa światy – świat realny, świat wirtualny" - technika dowolna
- grupa 6-latków - "Nasze przedszkolaki – aktywne dzieciaki" - technika dowolna
- grupa 5-4-latków - "Mój przyjaciel" - technika dowolna
- grupa 3-latków - "Moja ulubiona zabawka"- technika dowolna
Uwaga konkurs!Test wiedzy o profilaktyce uzależnień dla klas II – III gimnazjum.
Test wiedzy o profilaktyce uzależnień dla klas IV – VII szkoły podstawowej.
Test wiedzy o zdrowym stylu życia dla klas II – III szkoły podstawowej.
Osoby chętne do wzięcia udziału w konkursie zapraszam
do zgłoszenia się do pedagoga szkolnego (gabinet 29)
do dnia 24.11.2017r.
WYCIECZKA DO WARSZAWY
W dniach 23-25 października uczniowie klas VII oraz klas gimnazjalnych uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Opiekunami były: Lucyna Werachowska, Kamila Moskal, Beata Bruska, Magdalena Gwizdała, Natalia Ossowicka i Katarzyna Dalke.
Pierwszego dnia podzieleni na grupy odbyliśmy ciekawą lekcję historii w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz zwiedzaliśmy Pałac Kultury i Nauki. W muzeum poczuliśmy klimat tamtego czasu oraz atmosferę powstańczej Warszawy. Po zakwaterowaniu oraz smacznej obiadokolacji integrowaliśmy się i relaksowaliśmy przy muzyce podczas dyskoteki. Po nabraniu sił, drugiego dnia, przeżywaliśmy piłkarskie emocje. Podczas trasy zwiedzania zobaczyliśmy m.in. trybunę dolną, pomieszczenia strefy zawodniczej, szatnie, wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej, autostradę, płytę stadionu. Dzięki przewodnikom mieliśmy niepowtarzalną okazję by poznać historię tego miejsca. PGE Narodowy to nie tylko dom piłkarskiej reprezentacji Polski, PGE Narodowy to nie tylko największa tego typu arena w Polsce, wreszcie – PGE Narodowy to nie tylko jeden z najnowocześniejszych stadionów świata, PGE Narodowy to także miejsce z duszą. W dalszej części dnia weszliśmy do świata samodzielnego eksperymentowania, czyli Centrum Nauki Kopernika. Zainspirowani do obserwacji, doświadczania, zadawaliśmy pytania i poszukiwaliśmy odpowiedzi. Sprzyjały temu różnorodne przestrzenie edukacyjne. Ostatniego dnia odbyliśmy bardzo ciekawe warsztaty w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Po pysznym obiedzie wróciliśmy bezpiecznie do Rytla. A to wszystko odbyć się mogło dzięki „wielkiemu sercu” i hojności sołtysa Rytla – P. Łukasza Ossowskiego. Za co serdecznie dziękujemy w imieniu uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz dyrekcji szkoły.
Święto bibliotek szkolnych
„Książka nas łączy”
święto bibliotek szkolnych
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2017
Od 18 lat, na całym świecie, październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, przedstawienie oferty biblioteki, integrację środowiska szkolnego, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. Tegoroczny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek odbywa się pod hasłem „Książka nas łączy”
Z tej okazji jak co roku biblioteka szkolna organizuje szereg akcji promujących czytelnictwo i działalność biblioteki. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców do odwiedzania biblioteki szkolnej. Przygotowaliśmy dla Was wystawę nowości i gazetkę propagującą czytelnictwo oraz możliwość pozostawienia śladu w bibliotece szkolnej poprzez przekazanie do biblioteki książek, które wzbogacą jej zbiory. Książka nie musi być nowa, ważne by była w dobrym stanie i zawierała aktualne treści. Na stronie tytułowej można napisać swój cytat lub myśl dla przyszłego czytelnika np. : Przyjemnego czytania
Wszystkich uczniów zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym „Książka nas łączy” (do 10 listopada ). Uczniów klas I – III zapraszamy do udziału w konkursie na najładniejszy dzienniczek lektur (od października do 5 maja 2018 r.)
Tradycyjnie organizujemy akcję głośnego czytania w każdej klasie pod hasłem „Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości” oraz zachęcamy do dzielenia się informacjami „Czytam – polecam” – każdy czytelnik może w bibliotece szkolnej na specjalnie przygotowanej planszy zapisać tytuły książek, które są dla niego ważne i godne polecenia.
Do zobaczenia w bibliotece szkolnej
NataliaOsowicka
Dzień Bezpiecznego Komputera
W Polsce obchodzony jest od 2004 roku. Z tej okazji w całym kraju odbywają się liczne akcje informacyjne i edukacyjne. Ich celem jest popularyzowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa informatycznego oraz sposobów zapobiegania zagrożeniom płynącym z sieci.12 października w naszej szkole samorząd przeprowadził akcję podkreślającą bezpieczne użytkowanie komputera.
Na całym świecie z Internetu korzysta około 3,5 miliarda osób, w tym 1,5 miliarda - na Facebooku.
W Polsce Internetu używa 26 milionów osób, z czego 14 milionów posiada aktywne konto.
Komputer stał się narzędziem codziennego użytku. Wykorzystujemy go do pracy, rozrywki i nauki. Niestety powszechne stały się również zagrożenia, których ofiarą może stać się każdy z nas, jak wirusy czy ataki hakerów.
W każdej klasie odbyła się pogadanka na temat tego co nam grozi oraz jak powinniśmy się bronić. Zostały też przedstawione zasady bezpiecznego użytkowania komputera. Akcją zostali objęci wszyscy uczniowie w naszej szkole, a na dowód uczestnictwa otrzymali naklejki z uśmiechniętymi komputerkami.
Natalia Osowicka, Magdalena Gwizdała
ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW W RYTLU
20 października to bardzo ważna data dla uczniów klasy pierwszej naszej szkoły. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Zespołu Szkół w Rytlu. Prowadząca powitała zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli i rodziców, uczniów klas 0 - III, a szczególnie gorąco przywitała bohaterów uroczystości - uczniów klasy I wraz z wychowawcą - panią Ewą Konopka. Następnie pierwszaki pokazały, jak pięknie potrafią recytować wiersze i śpiewać piosenki, a zachęcił je do tego szkolny duszek - Aplaus. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na flagę państwową. Po złożeniu ślubowania, Dyrektor Maria Galińska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia czarodziejskim ołówkiem. Uczniowie zostali przyjęci do braci szkolnej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów przez panią Dyrektor. Uczniowie otrzymali również upominki w postaci maskotek oraz pięknych plecaków ufundowanych przez firmę Rossmann. Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.
Karolina Wons: Album fotograficzny
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Karolina Wons: Album fotograficzny.
Archiwum Aktualności