• ZIMOWISKO

•       Dzięki środkom finansowym pozyskanym  z Gminy Czersk  przez Stowarzyszenie „Naszym Dzieciom” oraz Zespół Szkół w Rytlu  można było zorganizować zimowisko dla 45 uczniów z kl. I-V naszej szkoły. Zajęcia odbywają się w okresie od 23 – 27  stycznia 2023 roku w godz. od 9.00-13.00.

W pierwszym dniu zimowiska dzieci odwiedziły siedzibę Zaborskiego Parku Krajobrazowego w Charzykowach. Odbyły się tam zajęcia z zakresu wiedzy przyrodniczej. Pani Grażyna Jaszewska w bardzo ciekawy sposób omówiła różne gatunki ptaków, które występują w naszych pięknych okolicach. Na zakończenie zajęć odbyło się ognisko z kiełbaskami i ciepłą herbatką.

Dzisiaj uczniowie pojechali do Chojnickiego Centrum Kultury na film „Mumie”. Przed nimi jeszcze 3 dni wspaniałych atrakcji, takich jak: gra w kręgle, wyjazd do sali zabaw „ Świat Mai” oraz zajęcia sportowe, jak i komputerowe z wykorzystaniem okularów VR oraz drukarki 3D.

Organizacja zimowiska jest możliwa dzięki dofinansowaniu Gminy Czersk, współpracy ze Stowarzyszeniem „Naszym Dzieciom” oraz nauczycielom Zespołu Szkół w Rytlu, którzy sprawują opiekę nad uczniami w formie wolontariatu.

• OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES LINGUA.PLUS

• 7 listopada 2022 r. odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs z języka angielskiego OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES LINGUA.PLUS. W konkursie wzięło 22 uczniów Zespołu Szkół w Rytlu. Uczniowie rozwiązali test, następnie czekaliśmy na ogłoszenie wyników. Mamy aż pięciu laureatów:

Laureatka I stopnia - Aurelia Kołodziej kl. 5a (96/100 punktów)

Laureat II stopnia – Mateusz Głąg kl. 5b (92/100 punktów)

Laureat III stopnia – Jakub Landowski kl. 7a (88/100 punktów)

Laureat IV stopnia – Alicja Reszczyńska kl. 5b (84/100 punktów)

Laureat V stopnia – Szymon Cwiklinski kl. 4b (80/100 punktów)

W imieniu całej społeczności Zespołu Szkół w Rytlu gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Lucyna Jabłonecka

• ZIMOWISKO

• Dzięki   środkom finansowym pozyskanym  z Gminy Czersk  przez Stowarzyszenie „Naszym Dzieciom –

Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży Rytla i okolic”  w okresie od 23 – 27  stycznia 2023 roku w godz. od 9.00-13.00   prowadzone będzie zimowisko dla 45 uczniów z kl. I-V.

Koszt udziału w zimowisku obejmuje tylko wyżywienie i wynosi 40 zł.

Liczba uczestników zimowiska jest ograniczona do 45 osób.

O udziale dziecka w zimowisku decyduje kolejność zgłoszeń.

Deklarację udziału dziecka w zimowisku należy złożyć tylko i wyłącznie w gabinecie wicedyrektorów.

HARMONOGRAM_ZIMOWISKA.docx

DEKLARACJA.docx​​​​​​​