• 104 rocznica powrotu Rytla do Macierzy

• Dzisiaj – 30.01.2024r., w obecności władz Gminy Czersk, księdza proboszcza z Rytla, pani sołtys, dyrekcji, nauczycieli i uczniów szkoły oraz mieszkańców wsi, pod murami Szkoły Podstawowej w Rytlu obchodziliśmy 104. rocznicę powrotu Rytla do Macierzy. Odśpiewano hymn oraz złożono kwiaty pod pamiątkową tablicą.

Pani Katarzyna Dalke, nauczycielka historii, przybliżyła zebranym rys historyczny tego ważnego wydarzenia, a przedstawiciele czerskiego samorządu, rady sołeckiej oraz dyrekcja szkoły złożyli wiązankę kwiatów pod pamiątkową tablicą. Na zakończenie wysłuchaliśmy występu artystycznego w wykonaniu uczennic – Antoniny Kiełpińskiej i Laury Mrozek Gliszczyńskiej.

• Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka w naszej szkole Samorząd Uczniowski w klasach 0 - III czytał fragmenty opowieści o przyjaźni i zaufaniu. Ponadto przeprowadził quiz z pytaniami. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat Kubusia i jego przyjaciółi zdobywając kubusiowe medale. Na koniec każdy mógł pokolorować swoją ulubioną postać ze świata Kubusia Puchatka.

Uczniowie naszej szkoły w ten dzień przyszli pieknie ubrani w żółtych lub różowych barwach.

W klasach IV - VIII dzień bez pytania wygrała klasa 8a.

• Bal karnawałowy klas 0-III

• Tradycją naszej szkoły stały się bale karnawałowe dla uczniów klas 0 – III. Tak było i w tym roku. Pod opieką wychowawców w dużej sali gimnastycznej zebrały się dzieci w przepięknych, oryginalnych przebraniach. W rytm muzyki porwała je para profesjonalnych animatorek. Panie sprawiły, że wszyscy bawili się przednio, humory dopisywały, a uśmiech na twarzach dzieci towarzyszył do końca balu. Całość uświetniły rozdawane dzieciom słodycze.

• STYPENDYŚCI

•         Po rozpatrzeniu wniosków komisja przyznała uczniom stypendium za wysokie wyniki w nauce za I semestr 2023/2024 roku, które będzie wypłacane co miesiąc od lutego do czerwca 2024 r.

Fundatorem jest Pan Łukasz Formella – radny Gminy Czersk.

Nagrody otrzymali:

1. Patryk Narloch – klasa IV a
            2. Marianna Kobierowska – klasa V a
            3. Ewa Lica – klasa VII a

Gratulujemy wysokich wyników w nauce oraz życzymy dalszych osiągnięć w II semestrze.

• ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

Drodzy uczniowie i rodzice !!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu

“Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych.

Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

Termin Akcji: 17 - 22 STYCZNIA 2024

Miejsce Akcji: Teren szkoły, wjazd od strony delikatesów.

ZASADY: Sprzęt przywozimy i zostawiamy na terenie szkoły od strony delikatesów. Kartkę z imieniem, nazwiskiem, klasą i przyniesionym sprzętem oddajemy do sekretariatu, abyśmy mogli wpisać uczniom pochwały.

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.

NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

RODZAJE_SPRZETU_ELEKTRYCZNEGO_I_ELEKTRONICZNEGO.pdf

Informacja_na_edziennik_i_strone_internetowa_2023.pdf

• ZIMOWISKO

• Dzięki   środkom finansowym pozyskanym  z Gminy Czersk  przez Stowarzyszenie „Naszym Dzieciom –

Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży Rytla i okolic”  w okresie od 29 stycznia – 2  lutego 2024 roku w godz. od 9.00-13.00   prowadzone będzie zimowisko dla 45 uczniów z kl. I-V.

Koszt udziału w zimowisku obejmuje tylko wyżywienie i wynosi 50 zł.

Liczba uczestników zimowiska jest ograniczona do 45 osób.

O udziale dziecka w zimowisku decyduje kolejność zgłoszeń.

Deklarację udziału dziecka w zimowisku oraz opłatę za wyżywienie należy złożyć tylko i wyłącznie w sekretariacie szkoły.

DEKLARACJA(2).docx

HARMONOGRAM_ZIMOWISKA(1).docx