• SPOTKANIE DLA RODZICÓW KLAS ÓSMYCH

• Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas ósmych 04.04.2023r. (wtorek) na godzinę 16.00 do sali nr 25 Zespołu Szkół w Rytlu na spotkanie z Doradcą Zawodowym Szkolnego Ośrodka Karier "Kreator" w Chojnicach Panią Aliną Urbańską oraz Doradcą Zawodowym Poradnii Psychologiczno - Pedagogicznej w Chojnicach Panią Karoliną Pestką. Specjaliści omówią ścieżki kariery oraz przedstawią ofertę edukacyjną dla szkół ponadpodstawowych w Powiecie Chojnickim na rok 2023/2024.

• Szkolenie dla nauczycieli i rodziców

• Przypominamy, że 30 marca 2023 r. (czwartek) o godzinie 15.00 na dużej sali gimnastycznej odbędzie się  2 – godzinne spotkanie dla nauczycieli i zainteresowanych rodziców na temat skutków zażywania substancji psychoaktywnych.

Spotkanie poprowadzi pani nadkomisarz Elwira Lelental, emerytowana policjantka Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, była kierowniczka sekcji ds. walki z przestępczością narkotykową.

Serdecznie zapraszmy.

• Zbiórka żywności

• 24 i 25 marca uczniowie naszej szkoły włączają się w Wielkanocną Zbiórkę Żywności organizowaną przez Bank Żywności w Chojnicach. W godzinach 9.00 - 16.00 w Biedronce w Rytlu zbierać będziemy żywność dla potrzebujących. Z góry dziękujemy za okazane wsparcie.

• DZIEŃ BEZ PLECAKA

• 21 marca w naszej szkole uczniowie obchodzili dzień bez plecaka - backpack day. Akcja ogłoszona przez Samorząd Uczniowski obudziła niespotykane pokłady kreatywności. Młodsi uczniowie ponadto wyruszyli na spacer z ekologiczną Marzanną w poszukiwaniu oznak wiosny.

W DZIEŃ BEZ PLECAKA uczniowie dali upust swojej fantazji. Pomysły były bardzo zaskakujące. Poniżej przedstawiamy wspaniałą galerię:

• Kangur Matematyczny

• Dnia 16.03.2023 r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. W tegorocznej edycji udział wzięło 62 uczniów (z tego 12 w kategorii „Żaczek” – z klas II, 21 z klas III i IV w kategorii „Maluch”, 14 z klas IV i V w kategorii „Beniamin” oraz 15 uczniów z klas VII i VIII w kategorii „Kadet”). Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrodę za udział w konkursie. Teraz pozostaje cierpliwie czekać na wyniki.

• REKRUTACJA 2023/2024

• LISTA DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH DO PRZEDSZKOLI, ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS I

17.03.2023 r. odbyło się posiedzenie komisji rekrutacyjnej, która dokonała weryfikacji wniosków, przydzielając punkty zgodnie z regulaminem określającym zasady i kryteria naboru dzieci do przedszkoli oraz zarządzeniem nr 1080/23 Burmistrza Czerska z dnia 31 stycznia 2023 r. w sprawie określenia kryteriów oraz punktów za poszczególne kryteria rekrutacji do publicznych przedszkoli w gminie Czersk na rok szkolny 2023/2024.

Wyniki postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów podajemy do publicznej wiadomości za pomocą strony internetowej.

ZEROWKI.docx

ZAPEDOWO(2).docx

przedszkole_Rytel(3).docx

Krzyz(3).docx

KLASA_I(1).docx

Gutowiec(3).docx

Rodzice dzieci, które nie zakwalifikowały się do Przedszkola Samorządowego w Rytlu mogą ubiegać się o miejsce w Punkcie Przedszkolnym w Gutowcu, składając pisemne oświadczenie.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Czerska nr 1080/23, rodzic kandydata zakwalifikowanego do przedszkola  jest zobowiązany do potwierdzenia woli w postaci pisemnego oświadczenia do dnia 14 kwietnia 2023 r.. W przeciwnym przypadku kandydat zostanie skreślony z listy kandydatów zakwalifikowanych do danego oddziału.

Zamieszczone poniżej potwierdzenie woli proszę dostarczyć do sekretariatu szkoły lub przedszkola do 14 kwietnia 2023 r.

POTWIERDZENIE_WOLI.docx

UWAGA

W potwierdzeniu woli , w wykropkowanym miejscu proszę wpisać np. do Przedszkola w Rytlu, do Punktu Przedszkolnego w Gutowcu, do Świetlicy Przedszkolnej w Zapędowie, do Oddziału Przedszkolnego w Krzyżu, do Oddziału Przedszkolnego w Rytlu, do klasy I.

Dyrektor Zespołu Szkół w Rytlu

Maria Galińska

• IV Turniej Wiedzy Językowej

• Dnia 2 marca 2023 roku uczniowie naszej szkoły Wiktoria Szablewska, Roksana Garbacik oraz Łukasz Bajerowski uczestniczyli w IV Turnieju Wiedzy Językowej i Krajoznawczej Angielskiego Obszaru Językowego. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Brusach. Celem konkursu było rozwijanie pasji i kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy młodzieży uzdolnionej językowo.

Konkurs miała dwa etapy. W pierwszym uczniowie rozwiązywali test indywidualnie. Po dodaniu osiągniętych punktów Wiktoria, Roksana oraz Łukasz wypracowali najwyższy wynik. Dało im to szansę przejścia do drugiego etapu, który miał już formę turnieju. W trzyosobowych grupach odpowiadali na pytania i wspólnie zdobywali kolejne punkty dla swojej grupy. Ostatecznie wywalczyli III miejsce i otrzymali dyplomy oraz upominki.

GRATULUJEMY!!!